شماره های تماس و دریافت دمو محصولات :

گوگل در رقابت با زوم، استفاده از گوگل میت را برای همه کاربران رایگان کرد

گوگل اعلام کرد که سرویس ویدئو کنفرانس گوگل میت را به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. چنین اقدامی با هدف رقابت سرویس میت با زوم در نظر گرفته شده است، رقیبی توانمند که توانست با وجود مشکلات فراوان نرم‌افزاری، طرفداران بسیاری در دوران مقابله جهان با بیماری کرونا به دست آورد.

درگذشته میت تنها قابل استفاده برای کاربرانی بود که حق اشتراک سرویس G Suite را خریداری کرده بودند. تاکنون امکان پیوستن به کنفرانس با استفاده از لینک‌های اشتراک‌یافته وجود داشت، اما شخصی که کنفرانس را آغاز کرده بود، باید حق اشتراک را خریداری کرده باشد.

حال امکان برگزاری کنفرانس ویدیویی تنها با برخورداری از حساب کاربری گوگل فراهم شده است و مدت زمان ویدئو نیز حداکثر ۶۰ دقیقه خواهد بود. نسخه رایگان اجازه برگزاری کنفرانسی با نهایت ۱۰۰ شرکت‌کننده را می‌دهد که البته قابلیت‌هایی نیز ازجمله امکان به اشتراک‌گذاشتن صفحه و کپشن قرار دادن به‌صورت لحظه‌ای را به کاربران ارائه می‌دهد. با این حال گفته شده است که تا ۳۰ سپتامبر (۹ مهر) مدت زمان ویدئو کنفرانس‌ها نامحدود خواهد بود.

چنین اقدامی نشان می‌دهد که چقدر استفاده از ویدئو کنفرانس، آن‌هم در زمانی‌که اکثر نقاط دنیا در شرایط خودقرنطینگی قرار دارند، اهمیت یافته است. در حال حاضر اکثر کسب ‌و کار های بزرگ و کوچک، مراکز دولتی، شرکت‌ ها و آموزشگاه‌ ها از سرویس‌ های ویدئو کنفرانس برای برقراری ارتباط با اعضای خود استفاده می‌ کنند.

طی گسترش بیماری کرونا، گویا گوگل میت با افزایش کاربر روبه ‌رو شده است. ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، چندی پیش گفت که روزانه نزدیک به سه میلیون عضو جدید به شمار کاربران گوگل میت افزوده می ‌شود. به این موضوع نیز اشاره شد که روزانه ۱۰۰ میلیون کنفرانس ویدیویی با استفاده از گوگل میت صورت می‌ گیرد.

با این حال، زوم بیشترین مخاطب را در روز های مقابله با بیماری کرونا دارد. آمارها نشان می ‌دهد که تعداد کنفرانس ‌های ویدیویی در اپلیکیشن زوم، روزانه از ۱۰ میلیون در دوران قبل از شیوع بیماری کرونا به ۳۰۰ میلیون افزایش یافته است، البته بروز ایرادات و باگ‌ ها ضربه بدی به اپلیکیشن زوم زده است.

گوگل میت تنها رقیب سرسخت زوم نیست. چندی پیش فیسبوک از مسنجر روم رونمایی کرد که قابلیت‌ های تقریبا مشابهی با زوم دارد. با استفاده از مسنجر روم، کاربران می ‌توانند با یکدیگر تماس ویدیویی داشته باشند و حتی افرادی که حساب کاربری فیسبوک ندارند نیز امکان پیوستن به کنفرانس ویدیویی را خواهند داشت. در این بین، مایکروسافت تیمز نیز رقیبی توانمند برای زوم است که البته ویژگی ‌های دیگری نیز به ‌همراه دارد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت