شماره های تماس و دریافت دمو محصولات :

مایکروسافت بالاخره اپلیکیشن یکپارچه Office را برای اندروید و iOS منتشر کرد

پس از انتظاری طولانی، Microsoft مجموعه Office را برای اندروید و iOS منتشر کرد. این مجموعه شامل Power Point ،Word و Excel است و تعدادی از ویژگی‌ های مبتنی بر موبایل را به قابلیت‌ های آن‌ ها می‌ افزاید.

طبق توضیحات موجود در صفحه مربوط به Office در اپ استور iOS، این مجموعه تمام قابلیت‌ های موجود در هر سه نرم‌ افزار (ورد، اکسل و پاورپوینت) را بدون آن‌  که فضایی برای سه برنامه جدا از هم نیاز داشته باشد به کابران ارائه می‌ کند. دانلود این اپلیکیشن رایگان بوده اما بسیاری از ویژگی های اضافه آن تنها با اشتراک Office 365 در دسترس است.

پس از نصب این اپلیکیشن، کاربر با تعدادی اعلان درباره حریم شخصی و سپس صفحه اصلی که در آن تمام اسناد ذخیره شده اخیر وی در فضای ابری و یک قسمت برای پیمایش در اپلیکیشن است، مواجه می‌ شوند. با استفاده از این پنل ناوبری می‌ توانید به بخش‌ های مختلف نرم‌ افزار بروید. اولین دکمه آن برای منوی افزودن است که در آن می‌ توانید سند جدیدی از روی یک قالب یا تصویری که با دوربین دستگاه خود گرفته‌ اید ساخته و یا از نو شروع به نوشتن کنید. اسناد ساخته شده در iCloud، گوگل درایو، One Drive، دراپ‌باکس و یا Box قابل ذخیره‌ اند.

علاوه بر امکان استفاده از سه نرم‌افزار ذکر شده،‌ می‌ توانید یادداشت های ساده نیز با آن انجام دهید ولی به دلایلی سرویس OneNote در دسترس نیست. Lens نیز قابلیتی است که مثل صدها اپلیکیشن مشابه و البته نرم افزار دیگری از خود Microsoft با همین اسم تصویر را به سند تبدیل می‌ کند.

بخش دوم، پنل Actions است که به شکل عمودی قابل اسکرول کردن بوده و فهرستی از کارهای سریع و پرکاربرد در موبایل‌ ها را شامل می‌ شود و حاوی موارد زیر است:

  • انتقال فایل
  • تبدیل عکس به متن
  • تبدیل عکس به جدول
  • امضای سند PDF
  • اسکن سند PDF
  • تبدیل تصویر به PDF
  • نبدیل اسناد به PDF
  • اسکن کد QR

ویرایش‌گرهای هر سه نرم‌افزار Office با تمام قابلیت‌ های‌شان قابل استفاده هستند و Microsoft تصمیم دارد تا قابلیت های هر دو سرویس Office و برنامه‌های مستقل آن را با وجود تفاوت در طراحیشان یکسان نگه دارد. متأسفانه نسخه مخصوص iPad فعلا وجود نداشته و کاربران تنها می‌ توانند از نرم‌افزارهای جدای Office در این پلتفرم استفاده کنند.

از چندی پیش Office برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS و به طور تدریجی در دسترس همه‌ی کاربران قرار می‌ گیرد. همچنین Microsoft نرم‌افزار های مستقل Office را در آینده پشتیبانی کرده و ویژگی‌ های جدید را به آن‌ ها می‌ افزاید.

بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت